Dış Ticaret

FPS Grup yurt dışında yerleşik ithalatçılar, dağıtıcılar ve perakende zincirleri ile Türkiye’deki yerli üretici şirketlerden oluşan dış ticaret ağı kapsamında Türkiye menşeili ürünlerin dış ticaretini gerçekleştirmektedir. Dış ticaret ağında Balkan ülkeleri, Körfez ülkeleri, Afrika ülkeleri ve  Asya ülkeleri bulunan FPS Grup, Uzak Doğu, Güney Amerika ve Avrupa ülkelerine açılım gerçekleştirerek ihracat yaptığı ülkelere yenilerini eklemekte ve dış ticaret ağını genişletmektedir.

FPS Grup, dış ticaret ürün portföyünü Türkiye’deki yerli üretici şirketlerin marka ve ürünlerinden oluşturmaktadır ve şirketimizin dış ticaretteki odağı, Türkiye'deki yerli şirketler tarafından üretilen ürünleri dış pazarlara ihraç ederek ülkeye döviz girişi sağlamak ve milli ekonomiye katkıda bulunmaktır. FPS Grup, bu kapsamda portföyünde yer alan Türk ürünlerini 20’den fazla ülkeye düzenli ihraç etmektedir.

Dış ticaret ürün portföyümüzde 50’nin üzerinde Türk markası ve 1000’den fazla ürün bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak gıda ürünlerinin ihracatına odaklanan şirketimiz ayrıca içecek, temizlik, kozmetik ve gıda dışı ürün gruplarını da içeren geniş bir dış ticaret ürün portföyüne sahiptir. Ürün portföyünü sürekli genişleten FPS Grup, yurt dışında çalıştığı müşterilerin talep ettikleri tüm ürünleri tek elden ithal etmesine imkan sağlayacak geniş bir ürün yelpazesi oluşturmuştur. Şirketimiz dış ticarette ithalatçı/dağıtıcı şirketler ve perakende zincirleri ile ticaret yapmaya odaklanmakta olup çoğunlukla market ürünleri ve ev dışı tüketim ürünleri üzerine çalışmaktadır.

FPS Grup ihracat yaptığı ülkelerde uzun vadeli ve sürdürülebilir iş birliktelikleri kurmayı tercih etmektedir. 5’ten fazla ülkede ürünlerimizin ülke çapında dağıtımını gerçekleştirerek portföyümüzdeki Türk ürünlerine dedike çalışan, güçlü iş birliği içerisinde olduğumuz şirketler bulunmaktadır. Ayrıca Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Orta Asya’da yerleşik FPS Grup ülke temsilcileri bulunmakta olup, dış pazarlardaki ticari faaliyetlerimizi ve operasyonumuzu en etkin şekilde yürütmektedir.

Ürün portföyümüzün geniş olması itibariyle dış ticaret müşterilerimize yüksek minimum sipariş adetlerine bağlı kalmadan portföyümüzdeki ürünlerden talep ettikleri miktarlarda sipariş vermebilme opsiyonu sağlayarak karma yükleme yapabilmekteyiz. Türkiye içindeki nakliye, liman operasyonu ve gümrük işleri şirketimiz tarafından yürütülmekte olup alanında uzman şirketlerle çalışarak üst kalitede hizmet almaktayız ve ayrıca ürün fiyatına yansıyan operasyon masrafını en düşük seviyede tutmaktayız. Böylece FPS Grup, çalıştığı dış ticaret müşterilerinin talep ettikleri ürünleri, istedikleri miktarlarda ve en iyi fiyatla ithal ederek ülkelerine getirebilmelerini sağlamaktadır.

FPS Grup’un ana hedefi çalıştığımız ülkelerde Türk Ürünü denildiğinde akla gelen tek ve en büyük şirket olarak Türk Ürünlerinin ana tedarikçisi olmak ve Türkiye’den ithalat yapan yabancı şirketlerin talep ettikleri tüm ürünleri geniş ürün pörtföyümüzden tek elden tedarik etmelerini sağlamaktır. Hedeflerimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz yurt dışı yatırımlarımız, kurduğumuz iş birlikleri, ülke temsilciliklerimiz ve sürekli gerçekleştirdiğimiz ülke seyahatleri, fuar katılımları ve müşteri görüşmeleri ile hedeflerimizi aşama aşama gerçekleştirmekteyiz.

FPS Grup, ayrıca Uzak Doğu başta olmak üzere bir çok ülkeden gıda dışı ürünlerin ithalatını gerçekleştirmekte olup Türkiye’de faaliyet gösteren büyük market zincirlerine ürün tedariği sağlamaktadır ve ithal ettiği ürün gruplarında Türkiye’nin en büyük ithalatçılardan biri konumundadır.

Dış Ticaret Deneyimi

Yabancı Dil Bilgisi

Dış Pazar Bilgisi

Yurt Dışında İş Ortağı

Süreç Yönetimi

FPS Grup yürüttüğü her işi projelendirmekte, iş planına ve çalışma prensiplerine bağlı hareket ederek en başarılı iş sonuçlarına ulaşmayı hedeflemektedir.

1

Pazar Analizi

Portföyümüze aldığımız ürünlerin pazar analizini yaparak ürün grubunun rekabet ve satış dinamiklerini inceliyoruz.

2

Hedefler ve Strateji

Ulaşılabilir ve ölçülebilir hedefler belirliyoruz ve hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak en uygun iş stratejilerini oluşturuyoruz.

3

Yol Haritası ve Planlama

Şirketimizi başarıya ulaştıracak yol haritasını çizerek tüm süreçleri kapsayan iş ve zaman planlarımızı hazırlıyoruz.

4

Uygulama ve İlerleme

İş ağımızdaki perakendeci, ithalatçı ve dağıtıcı şirketler ile ticari görüşmeleri gerçekleştirerek somut ilerlemeler sağlıyoruz.

5

Sonuçlar ve Geliştirme

Ticari faaliyet gerçekleştirdiğimiz şirketler ile birlikte sonuçları değerlendirerek geliştireceğimiz diğer iş alanlarını belirliyoruz.