Erdim Cepcioglu

Erdim ÇEPCİOĞLU

KURUCUMUZ

FPS Grup şirketinin kurucusu Erdim Çepcioğlu, Türkiye’nin önde gelen satış pazarlama ve üretim şirketlerinin satış, ticari pazarlama ve özel markalı üretim departmanlarında 15 yılı aşkın süreyle önemli görevleri yürüterek edindiği deneyim ve bilginin ışığında üretici, ihracatçı, ithalatçı ve perakendeci şirketlere fayda sağlayan yenilikçi iş modelleri geliştirmektedir. Ayrıca şirketlere ihracat & ithalat, perakende sektörü ve özel markalı üretim alanlarında danışmanlık vermektedir.

Satış ve üretim alanlarında edindiği tecrübe ile şirketler arasındaki ticaretin sürdürülebilir olması için bugünden doğru adımların atılması ve alınan ticari kararların orta ve uzun vadedeki sonuçlarının göz önünde bulundurulması gerektiğine inanan Erdim Çepcioğlu, şirketlere ortak fayda yaratan sürdürülebilir iş modelleri üzerine çalışmalarını yürütmektedir. En büyük fırsatların en basit ayrıntılarda olduğuna ve en büyük gücün bilgi olduğuna inanarak yeni nesil şirket sloganıyla FPS Grup'u kurmuştur.

Meslek hayatı boyunca iş fırsatlarını değerlendirmek için hızlı olmaya, karlı ticaret yapmaya ve ticarette dürüst olmaya önem vererek bu ilkelere sadık çalışan Erdim Çepcioğlu, FPS Grup'u “Hızlı, Karlı ve Güvenli” olma değerleri üzerine kurmuştur ve şirketine benimsediği bu değerlerin adını vermiştir.

Partnerlik kurduğu şirketlere yarattığı faydayı en üst seviyeye çıkarmak için sektöründe yer edinmiş profesyoneller ve alanında uzman çözüm ortakları ile iş birliği içerisinde çalışmaktadır. 

Kariyer hayatında Hunca Kozmetik, Lila Kağıt, Provel AŞ ve Sultanlar Holding şirketlerinde satış müdürlüğü ve özel markalar müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Gıda, içecek, temizlik, kozmetik ve gıda dışı ürün gruplarında kazandığı deneyim ile birçok başarıya ve yeni projeye imza atmıştır. Şirketlerde görev yaptığı süre boyunca yurt içinde faaliyet gösteren indirim market zincirleri, süpermarket zincirleri, kişisel bakım ve kozmetik market zincirleri, yapı market zincirleri, organize toptan ticaret mağazaları, yerel market zincirleri ve dağıtıcı şirketler ile uzun yıllar çalışmış olup perakende sektöründe önemli deneyimler edinmiştir. Satış kanalı ve müşteri yönetimi, ekip yönetimi ve yapılandırması, ticari pazarlama yönetimi, ürün maliyeti yönetimi, özel markalı ürün geliştirme ve üretimi alanlarında tecrübe sahibidir.

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümünde tamamlayan Erdim Çepcioğlu, lise eğitimini Tekirdağ’da bitirmiştir. İş hayatına üniversite yıllarında başlamış olup, uzmanlıklarına ilaveten bilgi teknolojileri ve lojistik alanlarında deneyim sahibidir ve 20 yıla yakın süredir iş hayatının içerisindedir.

Erdim Çepcioğlu evli ve iki çocuk babasıdır.